T491A334K035AT4659
Mfr.Part #
T491A334K035AT4659
Description
CAP TANT 0.33UF 10% 35V 1206
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
1 (Unlimited)
Factory Lead Time :
12 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
15Ohm
Tolerance :
±10%
Capacitance :
0.33μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
35V