T491A226M006AT4860
Mfr.Part #
T491A226M006AT4860
Description
CAP TANT 22UF 20% 6.3V 1206
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Surface Mount
Factory Lead Time :
12 Weeks
Capacitance :
22µF
Published :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated :
6.3V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±20%