T491A225K025ATAUTO
Mfr.Part #
T491A225K025ATAUTO
Description
CAP TANT 2.2UF 10% 25V 1206
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±10%
Type :
Molded
Ratings :
AEC-Q200
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Capacitance :
2.2μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
25V
Number of Terminations :
2
Rated (DC) Voltage (URdc) :
25V
Factory Lead Time :
12 Weeks
Feature :
Automotive
Manufacturer Size Code :
A
Width :
1.6mm