T491A225K010AH4814
Mfr.Part #
T491A225K010AH4814
Description
CAP TANT 2.2UF 10% 10V 1206
Tantalum Capacitors
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Rated :
10V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7Ohm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
2.2μF
Published :
Tolerance :
±10%