T491A225K010AH2478
Mfr.Part #
T491A225K010AH2478
Description
CAP TANT 2.2UF 10% 10V 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
7Ohm
Capacitance :
2.2μF
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Voltage - Rated :
10V
Tolerance :
±10%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm