T491A225K006AT4053
Mfr.Part #
T491A225K006AT4053
Description
CAP TANT 2.2UF 10% 6.3V 1206
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
8Ohm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Voltage - Rated :
6.3V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±10%
Published :
Capacitance :
2.2μF