T491A224M035ZTZ001
Mfr.Part #
T491A224M035ZTZ001
Description
CAP TANT 0.22UF 20% 35V 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
18ohm
Tolerance :
±20%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Capacitance :
0.22µF
Voltage - Rated :
35V
Datasheets
T491A224M035ZTZ001
KEMET T491A224M035ZTZ001
0.22μF ±20% 18Ohm Tape & Reel (TR) 1206 (3216 Metric)