T491A224M035AT4280
Mfr.Part #
T491A224M035AT4280
Description
CAP TANT 0.22UF 20% 35V 1206
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
35V
Tolerance :
±20%
ESR (Equivalent Series Resistance) :
18ohm
Mounting Type :
Surface Mount
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
0.22µF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C