T491A156M010AT4280
Mfr.Part #
T491A156M010AT4280
Description
CAP TANT 15UF 20% 10V 1206
Capacitance :
15μF
Voltage - Rated :
10V
Factory Lead Time :
12 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
6Ohm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Series :
T491
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±20%
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm