T491A155K020ZT7280
Mfr.Part #
T491A155K020ZT7280
Description
CAP TANT 1.5UF 10% 20V 1206
Surface Mount :
yes
Capacitance :
1.5μF
Length :
3.2mm
Pbfree Code :
yes
Number of Terminations :
2
Width :
1.6mm
Tolerance :
±10%
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Published :
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Rated (DC) Voltage (URdc) :
20V
Manufacturer Size Code :
A
RoHS Status :
RoHS Compliant
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Terminal Shape :
J BEND
Voltage - Rated :
20V