T491A154K035ZT
Mfr.Part #
T491A154K035ZT
Description
CAP TANT 0.15UF 10% 35V 1206
Capacitance :
0.15μF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Manufacturer Size Code :
A
Depth :
1.6mm
Dissipation Factor :
4 %
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Surface Mount :
yes
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Tan Delta :
0.04
Terminal Shape :
J BEND
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Number of Terminations :
2
HTS Code :
Polarity :
Polar
Rated (DC) Voltage (URdc) :
35V
Voltage - Rated :
35V
Type :
Molded
Pbfree Code :
yes
ESR (Equivalent Series Resistance) :
19Ohm
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Length :
3.2mm