T491A106M016AT4153
Mfr.Part #
T491A106M016AT4153
Description
CAP TANT 10UF 20% 16V 1206
1206 (3216 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3Ohm
Factory Lead Time :
12 Weeks
Capacitance :
10μF
Voltage - Rated :
16V
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Tolerance :
±20%