T491A106M006ZTAU50
Mfr.Part #
T491A106M006ZTAU50
Description
CAP TANT 10UF 20% 6.3V 1206
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Voltage - Rated :
6.3V
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4Ohm
Capacitance :
10μF
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
1206 (3216 Metric)
Datasheets
T491A106M006ZTAU50
KEMET T491A106M006ZTAU50
10μF ±20% 4Ohm Tape & Reel (TR) 1206 (3216 Metric)