T491A106M006AT4280
Mfr.Part #
T491A106M006AT4280
Description
CAP TANT 10UF 20% 6.3V 1206
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Factory Lead Time :
12 Weeks
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Voltage - Rated :
6.3V
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4Ohm
Capacitance :
10μF
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C