T491A106K010AT4106
Mfr.Part #
T491A106K010AT4106
Description
CAP TANT 10UF 10% 10V 1206
1206 (3216 Metric)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Factory Lead Time :
12 Weeks
Voltage - Rated :
10V
Capacitance :
10μF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
3.8Ohm
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±10%
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Operating Temperature :
-55°C~125°C