T491A106K006AT4539
Mfr.Part #
T491A106K006AT4539
Description
CAP TANT 10UF 10% 6.3V 1206
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Voltage - Rated :
6.3V
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Capacitance :
10μF
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Tolerance :
±10%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
4Ohm
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm