T491A105M020AT4838
Mfr.Part #
T491A105M020AT4838
Description
CAP TANT 1UF 20% 20V 1206
Voltage - Rated :
20V
Tolerance :
±20%
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
ESR (Equivalent Series Resistance) :
9Ohm
Capacitance :
1μF