T491A105K016AT48507111
Mfr.Part #
T491A105K016AT48507111
Description
CAP TANT 1UF 10% 16V 1206
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C
Voltage - Rated :
16V
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Tape and Reel (TR)
Series :
T491
Tolerance :
±10%
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
10Ohm
Capacitance :
1μF