T491A104M035AT2478
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T491A104M035AT2478
Manufacturer
KEMET
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Datasheet
Download
Description
CAP TANT 0.1UF 20% 35V 1206
Manufacturer :
KEMET
Product Category :
Tantalum Capacitors
Feature :
GENERAL PURPOSE
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
20Ohm
Package / Case :
1206 (3216 Metric)
Voltage - Rated :
35V
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Size / Dimension :
0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
Tolerance :
±20%
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Capacitance :
0.1μF
Height Seated (Max) :
0.071 1.80mm
Type :
Molded
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Manufacturer Size Code :
A
Mounting Type :
Surface Mount
Lifetime @ Temp :
2000 Hrs @ 125°C