T42004500000G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T42004500000G
Manufacturer
Amphenol Anytek
Description
TERM BLK 20P SIDE ENTRY 5MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Wire to Board
Factory Lead Time :
10 Weeks
Screw Thread :
M3
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Wire Termination :
Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Packaging :
Bulk
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Number of Levels :
1
Color :
Green
Pitch :
0.197 5.00mm
Current :
10A
Wire Gauge :
12-20 AWG
Mounting Type :
Through Hole
Series :
T4
Voltage :
300V
Housing Material :
Thermoplastic
Mating Orientation :
Horizontal with Board
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Positions Per Level :
20
Clamp Material - Plating :
Steel, Stainless
Terminal and Terminal Block Type :
BARRIER STRIP TERMINAL BLOCK
Datasheets
T42004500000G
Introducing Wire to Board Amphenol Anytek T42004500000G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~115°C, Mounting Type:Through Hole, Voltage:300V, T42004500000G pinout, T42004500000G datasheet PDF, T42004500000G amp .Beyond Wire to Board Amphenol Anytek T42004500000G ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Leaf Spring, Wire Guard 1 Levels 12-20 AWG T4