T41804500000G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T41804500000G
Manufacturer
Amphenol Anytek
Description
TERM BLK 18P SIDE ENTRY 5MM PCB
Manufacturer :
Amphenol Anytek
Product Category :
Wire to Board
Series :
T4
Screw Material - Plating :
Steel - Zinc Plated
Number of Levels :
1
Operating Temperature :
-40°C~115°C
Wire Termination :
Screw - Leaf Spring, Wire Guard
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Pitch :
0.197 5.00mm
Terminal and Terminal Block Type :
BARRIER STRIP TERMINAL BLOCK
Screw Thread :
M3
Current :
10A
Voltage :
300V
Color :
Green
Positions Per Level :
18
Mounting Type :
Through Hole
Packaging :
Bulk
Torque - Screw :
0.4 Nm (3.5 Lb-In)
Factory Lead Time :
10 Weeks
Wire Gauge :
12-20 AWG
Housing Material :
Thermoplastic
Clamp Material - Plating :
Steel, Stainless
Mating Orientation :
Horizontal with Board
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Datasheets
T41804500000G
Introducing Wire to Board Amphenol Anytek T41804500000G from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Operating Temperature:-40°C~115°C, Voltage:300V, Mounting Type:Through Hole, T41804500000G pinout, T41804500000G datasheet PDF, T41804500000G amp .Beyond Wire to Board Amphenol Anytek T41804500000G ,we also offer 1985218, 1984989, 1706714, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.
0.197 5.00mm Green Bulk Thermoplastic Through Hole Horizontal with Board Screw - Leaf Spring, Wire Guard 1 Levels 12-20 AWG T4