T354H226K025AS
Mfr.Part #
T354H226K025AS
Package / Case
Radial, Disc
Description
CAP TANT 22UF 10% 25V RADIAL
Tantalum Capacitors
HTS Code :
Leakage Current :
4.4μA
Terminal Shape :
Wire
Factory Lead Time :
21 Weeks
ESR (Equivalent Series Resistance) :
1.5Ohm
Type :
Molded
Lead Spacing :
0.250 6.35mm
Dissipation Factor :
6 %
Height :
11.9mm
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Published :
Length :
7.6mm
Termination :
Radial
Series :
T354, UltraDip II
Voltage - Rated DC :
25V
Lead Pitch :
6.35mm
Packaging :
Bulk
Surface Mount :
No
Capacitance :
22µF
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
RoHS Status :
Non-RoHS Compliant
Feature :
GENERAL PURPOSE
ECCN Code :
EAR99
JESD-609 Code :
e0
Polarity :
POLARIZED
Pbfree Code :
No
Package / Case :
Radial, Disc
Tan Delta :
0.06
Height Seated (Max) :
0.469 11.90mm
Terminal Finish :
Tin/Lead (Sn60Pb40)
Mounting Type :
Through Hole
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Tolerance :
±10%
Manufacturer Size Code :
H
Reach Compliance Code :
not_compliant
Size / Dimension :
0.299Dia 7.60mm