T354E106M025AT
Mfr.Part #
T354E106M025AT
Package / Case
Radial, Disc
Description
CAP TANT 10UF 20% 25V RADIAL
Stock
647
In Stock :
647
Tantalum Capacitors
Height Seated (Max) :
0.402 10.20mm
Mounting Type :
Through Hole
Factory Lead Time :
10 Weeks
Published :
2004
Leakage Current :
2µA
Tolerance :
±20%
Height :
10.2mm
Radiation Hardening :
No
Manufacturer Size Code :
E
Diameter :
5.5mm
Packing Method :
TR
Operating Temperature :
-55°C~125°C
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
HTS Code :
Tan Delta :
0.06
Voltage - Rated DC :
25V
Lead Pitch :
6.35mm
Surface Mount :
No
Type :
Conformal Coated
Polarity :
Polar
Dielectric Material :
TANTALUM (DRY/SOLID)
Series :
T354, UltraDip II
Package / Case :
Radial, Disc
Capacitance :
10μF
JESD-609 Code :
e3
ESR (Equivalent Series Resistance) :
2.5Ohm @ 100kHz
Size / Dimension :
0.217Dia 5.50mm
Lead Spacing :
0.250 6.35mm
Feature :
GENERAL PURPOSE
Pbfree Code :
yes
RoHS Status :
ROHS3 Compliant
Dissipation Factor :
6 %