T30UXIA W/30
Mfr.Part #
T30UXIA W/30
Description
T30UX SERIES W/ ANALOG OUTPUT; R
Product Category :
Ultrasonic Receivers, Transmitters - Industrial
Product Status :
Active
Housing Material :
PBT
Min Operating Temperature :
-40 °C
Package :
Box
Ratings :
IP67
Amplifier Type :
Analog Output
Sensing Distance :
100 mm to 1 m
RoHS :
Compliant
Switching Frequency :
224 kHz
Voltage - Rated :
10 V ~ 30 V
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Minimum Operating Temperature :
- 40 C
Termination :
CABLE
Beam Angle :
Max Operating Temperature :
70 °C
Length :
45 mm
Frequency :
224kHz
Width :
40.2 mm
Maximum Operating Temperature :
+ 70 C
Connection Method :
CABLE
Operating Supply Voltage :
30 V
Depth :
51.1 mm
Series :
T30UX
Switching Current :
40 mA
Datasheets
T30UXIA W/30
T30UX Series -40°C ~ 70°C 224kHz
T30UXIAW/30 Overview
This current sensor must operate at a temperature greater than -40 °C. Nevertheless, the current sensors should be set to 70 °C as the maximum operating temperature. As they operate, the current sensors may provide 30 V voltage.
T30UXIAW/30 Features
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Frequency: 224kHz