T30UXDC W/30
Mfr.Part #
T30UXDC W/30
Manufacturer
Banner Engineering
Package / Case
Module
Datasheet
Download
Description
T30UX SERIES W/ DISCRETE OUTPUT;
Product Category :
Proximity Sensors - Industrial
Indicator :
LED
Response Frequency :
Voltage - Supply :
10V ~ 30V
Series :
T30UX
Package :
Box
Ingress Protection :
IP67, NEMA 6
Sensing Distance :
11.811 ~ 118.11 (300mm ~ 3000mm)
Operating Temperature :
-40°C ~ 70°C
Material - Body :
Polybutylene Terephthalate (PBT)
Output Type :
NPN/PNP-NC/NO
Product Status :
Active
Sensor Type :
Ultrasonic
Package / Case :
Module
Termination Style :
CABLE
Shielding :
Unshielded
Datasheets
T30UXDC W/30
10V ~ 30V Ultrasonic Module T30UX Series Polybutylene Terephthalate (PBT) Cable Module
T30UXDC-W30 Overview
T30UXDC-W30 Features
T30UX Series
Operating Temperature: -40°C ~ 70°C
Sensing Distance: 11.811 ~ 118.11 (300mm ~ 3000mm)
Voltage - Supply: 10V ~ 30V