T30GRBPQ
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T30GRBPQ
Manufacturer
Banner Engineering
Description
EZ-LIGHT: RIGHT-ANGLE 30 MM THEM
Manufacturer :
Banner Engineering
Product Category :
Lens Size :
Current :
40mA
Ratings :
DC
Ingress Protection :
IP67
Features :
Viewing Angle :
Millicandela Rating :
Wavelength - Peak :
Lens Style :
Round with Flat Top
Lamp Color :
Red, Green, Blue (RGB)
Termination Style :
Quick Connect
Product Status :
Active
Type :
LED
Series :
T30
Voltage :
10V ~ 30V
Lens Transparency :
Diffused
Lens Color :
Panel Cutout Dimensions :
1.18" (30.00mm)
Panel Cutout Shape :
Round
Package :
Box
Datasheets
T30GRBPQ
Introducing Banner Engineering T30GRBPQ from Chip IC,where excellence meets affordability. This product stands out with its Type:LED, Voltage:10V ~ 30V, T30GRBPQ pinout, T30GRBPQ datasheet PDF, T30GRBPQ amp .Beyond Banner Engineering T30GRBPQ ,we also offer F9TYP5E5EANF097, F9TYP5E5EANF098, F9TYP5E5EANF099, Our vast inventory has you covered. Contact us now for immediate solutions.