T24C106K125USS
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
T24C106K125USS
Manufacturer
Vishay / Sprague
Package / Case
Nonstandard
Datasheet
Download
Description
T24S106K125CUS
Stock
55
In Stock :
55
Manufacturer :
Vishay / Sprague
Product Category :
Tantalum Capacitors
Voltage - Rated :
125 V
Package / Case :
Nonstandard
Package :
Cut Tape (CT)
Ratings :
Size / Dimension :
0.303" L x 0.280" W (7.70mm x 7.10mm)
Series :
HI TMP?, T24
Lead Spacing :
Operating Temperature :
-55°C ~ 200°C
Height - Seated (Max) :
0.299" (7.60mm)
Features :
Wet Tantalum
Lifetime @ Temp. :
2000 Hrs @ 200°C
ESR :
5.5Ohm
Capacitance Tolerance :
± 10%
Product Length :
6mm
Failure Rate :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
5.5Ohm @ 120Hz
Ripple Current :
Tolerance :
±10%
Capacitance :
10 µF
Product Height :
2.5mm
Type :
Hermetically Sealed
Manufacturer Size Code :
C
Product Width :
3.2mm