T1M-15-T-S-TR
Mfr.Part #
T1M-15-T-S-TR
Description
CONN HEADER 15POS 1MM
Pitch - Mating :
0.039 1.00mm
Operating Temperature :
-55°C~85°C
Voltage - Rated :
250VAC 353VDC
Number of Positions :
15
Current Rating (Amps) :
3.3A per Contact