SZNZ8F13VMX2WT5G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SZNZ8F13VMX2WT5G
Manufacturer
onsemi
Package / Case
2-XDFN
Datasheet
Download
Description
13V ZENER STANDARD TOLERANCE IN
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Diodes - Zener - Single
Package :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Zener (Nom) (Vz) :
13 V
Brand :
Subcategory :
Diodes and Rectifiers
Mounting Type :
Surface Mount, Wettable Flank
Tolerance :
±5%
Series :
Automotive, AEC-Q101, NZ8F
Current - Reverse Leakage @ Vr :
100 nA @ 10 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If :
900 mV @ 10 mA
Product Type :
Zener Diodes
Package / Case :
2-XDFN
Power - Max :
250 mW