SZMSQA6V1W5T2G
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SZMSQA6V1W5T2G
Manufacturer
onsemi
Package / Case
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Datasheet
Download
Description
TVS DIODE 3VWM SC88A
Stock
953
In Stock :
953
Manufacturer :
onsemi
Product Category :
Packaging :
Tape and Reel (TR)
Voltage - Breakdown (Min) :
6.1V
Reverse Standoff Voltage :
3V
Moisture Sensitivity Level (MSL) :
1 (Unlimited)
Lead Free :
Lead Free
Capacitance @ Frequency :
90pF @ 1MHz
Terminal Finish :
Tin (Sn)
Base Part Number :
MSQA6V1
Number of Unidirectional Channels :
4
Series :
Automotive, AEC-Q101
Type :
Zener
Pin Count :
5
Peak Pulse Power :
150W
Halogen Free :
Halogen Free
Factory Lead Time :
4 Weeks
Applications :
Automotive
JESD-609 Code :
e3
Surface Mount :
yes
Power Line Protection :
No
Capacitance :
90pF
Power - Peak Pulse :
150W
RoHS Status :
RoHS Compliant
Breakdown Voltage :
6.6V
Number of Pins :
5
Package / Case :
5-TSSOP, SC-70-5, SOT-353
Pbfree Code :
yes
Lifecycle Status :
LAST SHIPMENTS (Last Updated: 1 day ago)
Operating Temperature :
-55°C~150°C TJ