SXTHM220AA164-24.576MT
Mfr.Part #
SXTHM220AA164-24.576MT
Description
CRYSTAL 24.5760MHZ 20PF SMD
Load Capacitance :
20pF
Frequency :
24.576 MHz
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Size / Dimension :
0.524 L x 0.197 W (13.30mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) :
0.177 (4.50mm)
Frequency Tolerance :
±50ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30 Ohms
Frequency Stability :
±50ppm
HC-49/US
Suntsu Electronics, Inc. SXTHM220AA164-24.576MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216