SXTHM218DB074-40.000MT
Share
Or copy the link below:
Mfr.Part #
SXTHM218DB074-40.000MT
Manufacturer
Suntsu Electronics, Inc.
Package / Case
HC-49/US
Datasheet
Download
Description
CRYSTAL 40.0000MHZ 18PF SMD
Stock
169
In Stock :
169
Manufacturer :
Suntsu Electronics, Inc.
Product Category :
Crystals
Frequency Stability :
±30ppm
Package :
Tape and Reel (TR);Bulk;
Mounting Type :
Surface Mount
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30 Ohms
Frequency Tolerance :
±20ppm
Frequency :
40 MHz
Type :
MHz Crystal
Load Capacitance :
18pF
Product Status :
Active
Size / Dimension :
0.524 L x 0.197 W (13.30mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max) :
0.177 (4.50mm)
Operating Mode :
Fundamental
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
Series :
SXTHM2
Package / Case :
HC-49/US
Suntsu Electronics, Inc. SXTHM218DB074-40.000MT
Purchase
RFQ (Request for Quotations)
Payment Method
IMPORTANT NOTICE
Shipping Method
Most of our products are shipped via FEDEX,DHL,UPS and SF EXPRESS...
Shipping Cost
The basic freight (for package ≤0.5 KG ) depends on the time zones and countries
Delivery Time
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216