SXTHM212DB274-20.000MT
Mfr.Part #
SXTHM212DB274-20.000MT
Description
CRYSTAL 20.0000MHZ 12PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
30 Ohms
Height - Seated (Max) :
0.177 (4.50mm)
Frequency :
20 MHz
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Size / Dimension :
0.524 L x 0.197 W (13.30mm x 5.00mm)
Frequency Tolerance :
±20ppm
Frequency Stability :
±30ppm
Load Capacitance :
12pF
Mounting Type :
Surface Mount
Suntsu Electronics, Inc. SXTHM212DB274-20.000MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216