SXT3249DC27-16.384MT
Mfr.Part #
SXT3249DC27-16.384MT
Description
CRYSTAL 16.384MHZ 9PF SMD
Frequency Tolerance :
±20ppm
Height - Seated (Max) :
0.031 (0.80mm)
Load Capacitance :
9pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70 Ohms
Frequency :
16.384 MHz
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Frequency Stability :
±25ppm
Suntsu Electronics, Inc. SXT3249DC27-16.384MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216