SXT3248FE17-29.4912MT
Mfr.Part #
SXT3248FE17-29.4912MT
Description
CRYSTAL 29.4912MHZ 8PF SMD
Frequency :
29.4912 MHz
Product Status :
Active
Ratings :
Frequency Tolerance :
±10ppm
Height - Seated (Max) :
0.031 (0.80mm)
Frequency Stability :
±15ppm
Load Capacitance :
8pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Operating Temperature :
-10°C ~ 70°C
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Tape and Reel (TR);Bulk;
Suntsu Electronics, Inc. SXT3248FE17-29.4912MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216