SXT3248DC27-19.6608MT
Mfr.Part #
SXT3248DC27-19.6608MT
Description
CRYSTAL 19.6608MHZ 8PF SMD
Active
Ratings :
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Stability :
±25ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70 Ohms
Height - Seated (Max) :
0.031 (0.80mm)
Operating Temperature :
-20°C ~ 70°C
Frequency Tolerance :
±20ppm
Frequency :
19.6608 MHz
Load Capacitance :
8pF
Mounting Type :
Surface Mount
Suntsu Electronics, Inc. SXT3248DC27-19.6608MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216