SXT3248CB38-37.400MT
Mfr.Part #
SXT3248CB38-37.400MT
Description
CRYSTAL 37.400MHZ 8PF SMD
Crystals
Ratings :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Frequency Stability :
±30ppm
Frequency :
37.4 MHz
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) :
0.031 (0.80mm)
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Frequency Tolerance :
±25ppm
Load Capacitance :
8pF
Mounting Type :
Surface Mount
Suntsu Electronics, Inc. SXT3248CB38-37.400MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216