SXT32421CC16-11.0592MT
Mfr.Part #
SXT32421CC16-11.0592MT
Description
CRYSTAL 11.0592MHZ 21PF SMD
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
250 Ohms
Height - Seated (Max) :
0.031 (0.80mm)
Frequency Stability :
±25ppm
Frequency :
11.0592 MHz
Load Capacitance :
21pF
Frequency Tolerance :
±25ppm
Suntsu Electronics, Inc. SXT32421CC16-11.0592MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216