SXT32420DC38-19.200MT
Mfr.Part #
SXT32420DC38-19.200MT
Description
CRYSTAL 19.200MHZ 20PF SMD
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Load Capacitance :
20pF
Height - Seated (Max) :
0.031 (0.80mm)
Frequency :
19.2 MHz
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Frequency Stability :
±25ppm
Frequency Tolerance :
±20ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70 Ohms
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Suntsu Electronics, Inc. SXT32420DC38-19.200MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216