SXT32420CB16-19.6608MT
Mfr.Part #
SXT32420CB16-19.6608MT
Description
CRYSTAL 19.6608MHZ 20PF SMD
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Frequency Stability :
±30ppm
Height - Seated (Max) :
0.031 (0.80mm)
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Frequency Tolerance :
±25ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
70 Ohms
Load Capacitance :
20pF
Frequency :
19.6608 MHz
Mounting Type :
Surface Mount
Suntsu Electronics, Inc. SXT32420CB16-19.6608MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216