SXT32419EA16-11.0592MT
Mfr.Part #
SXT32419EA16-11.0592MT
Description
CRYSTAL 11.0592MHZ 19PF SMD
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Load Capacitance :
19pF
Ratings :
ESR (Equivalent Series Resistance) :
250 Ohms
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency :
11.0592 MHz
Frequency Tolerance :
±15ppm
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) :
0.031 (0.80mm)
Fundamental
Suntsu Electronics, Inc. SXT32419EA16-11.0592MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216