SXT32418FD16-29.4912MT
Mfr.Part #
SXT32418FD16-29.4912MT
Description
CRYSTAL 29.4912MHZ 18PF SMD
Stock
400
In Stock :
400
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max) :
0.031 (0.80mm)
Frequency :
29.4912 MHz
Frequency Tolerance :
±10ppm
Frequency Stability :
±20ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Load Capacitance :
18pF
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Surface Mount
Ratings :
Suntsu Electronics, Inc. SXT32418FD16-29.4912MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216