SXT32418EE16-11.0592MT
Mfr.Part #
SXT32418EE16-11.0592MT
Description
CRYSTAL 11.0592MHZ 18PF SMD
Frequency Tolerance :
±15ppm
Frequency :
11.0592 MHz
Type :
MHz Crystal
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.031 (0.80mm)
Frequency Stability :
±15ppm
Load Capacitance :
18pF
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
250 Ohms
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Package :
Tape and Reel (TR);Bulk;
Suntsu Electronics, Inc. SXT32418EE16-11.0592MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216