SXT32418EA16-37.400MT
Mfr.Part #
SXT32418EA16-37.400MT
Description
CRYSTAL 37.400MHZ 18PF SMD
Frequency Tolerance :
±15ppm
Height - Seated (Max) :
0.031 (0.80mm)
Load Capacitance :
18pF
ESR (Equivalent Series Resistance) :
40 Ohms
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Ratings :
Frequency :
37.4 MHz
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Frequency Stability :
±50ppm
Fundamental
Suntsu Electronics, Inc. SXT32418EA16-37.400MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216