SXT32418EA16-29.4912MT
Mfr.Part #
SXT32418EA16-29.4912MT
Description
CRYSTAL 29.4912MHZ 18PF SMD
Stock
400
In Stock :
400
Frequency :
29.4912 MHz
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
ESR (Equivalent Series Resistance) :
50 Ohms
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±15ppm
Product Status :
Active
Ratings :
Load Capacitance :
18pF
Height - Seated (Max) :
0.031 (0.80mm)
Suntsu Electronics, Inc. SXT32418EA16-29.4912MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216