SXT32418DD38-11.0592MT
Mfr.Part #
SXT32418DD38-11.0592MT
Description
CRYSTAL 11.0592MHZ 18PF SMD
ESR (Equivalent Series Resistance) :
250 Ohms
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Height - Seated (Max) :
0.031 (0.80mm)
Frequency Tolerance :
±20ppm
Frequency Stability :
±20ppm
Size / Dimension :
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Package / Case :
4-SMD, No Lead
Ratings :
Frequency :
11.0592 MHz
Load Capacitance :
18pF
Package :
Tape and Reel (TR);Bulk;
Suntsu Electronics, Inc. SXT32418DD38-11.0592MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216