SXT22420BB38-13.000MT
Mfr.Part #
SXT22420BB38-13.000MT
Description
CRYSTAL 13.000MHZ 20PF SMD
Frequency :
13 MHz
Load Capacitance :
20pF
Frequency Stability :
±30ppm
Size / Dimension :
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)
Operating Temperature :
-30°C ~ 85°C
Tape and Reel (TR);Bulk;
Ratings :
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Frequency Tolerance :
±30ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120 Ohms
Suntsu Electronics, Inc. SXT22420BB38-13.000MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216