SXT22420BB16-12.000MT
Mfr.Part #
SXT22420BB16-12.000MT
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 20PF SMD
Frequency Tolerance :
±30ppm
Size / Dimension :
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability :
±30ppm
Load Capacitance :
20pF
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Frequency :
12 MHz
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120 Ohms
Suntsu Electronics, Inc. SXT22420BB16-12.000MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216