SXT22419AA07-16.384MT
Mfr.Part #
SXT22419AA07-16.384MT
Description
CRYSTAL 16.384MHZ 19PF SMD
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Frequency :
16.384 MHz
Load Capacitance :
19pF
Size / Dimension :
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)
Frequency Stability :
±50ppm
Frequency Tolerance :
±50ppm
Operating Temperature :
0°C ~ 70°C
ESR (Equivalent Series Resistance) :
100 Ohms
Fundamental
Ratings :
Suntsu Electronics, Inc. SXT22419AA07-16.384MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216