SXT22418FE16-12.000MT
Mfr.Part #
SXT22418FE16-12.000MT
Description
CRYSTAL 12.0000MHZ 18PF SMD
Load Capacitance :
18pF
Frequency Stability :
±15ppm
ESR (Equivalent Series Resistance) :
120 Ohms
Height - Seated (Max) :
0.026 (0.65mm)
Frequency :
12 MHz
Frequency Tolerance :
±10ppm
Size / Dimension :
0.098 L x 0.079 W (2.50mm x 2.00mm)
Operating Temperature :
-10°C ~ 60°C
Suntsu Electronics, Inc. SXT22418FE16-12.000MT
Manufacturer related products
    CAP TANT 10UF 10% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 20% 4V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 4V 3216
    CAP TANT 10UF 20% 16V 3216
    CAP TANT 22UF 10% 6.3V 3216